Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Uroczyste podsumowanie sezonu narciarskiego w Ustrzykach Dolnych

W dniu 13 czerwca 2021 r. w Hali Sportowej OSiR w Ustrzykach Dolnych odbyło się Zakończenie Podkarpackiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Narciarstwie Alpejskim oraz Biegach Narciarskich. Podczas gali nie zabrakło wyróżnień dla zawodników reprezentujących MUKS Podkarpacie Jedlicze.

Uroczystość rozpoczęli Prezes – Józef Szymbara i Piotr Bril - Wiceprezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego.

Na wstępie wręczono nagrody najlepszym narciarzom województwa podkarpackiego, którzy w ubiegłym sezonie zajmowali najwyższe lokaty w zawodach rangi mistrzowskiej, czy występowali jako reprezentanci kraju na arenie międzynarodowej. Wyróżniony został Karol Maciejowski, który wywalczył IV pozycję w Mistrzostwach Polski juniorów młodszych.

W kolejnej części podsumowania nagrodzono najlepsze zawodniczki i zawodników uczestniczących w Podkarpackiej Lidze Dzieci i Młodzieży w Narciarstwie Alpejskim i Biegach Narciarskich. Przypomnijmy, że Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Podkarpacie Jedlicze w klasyfikacji klubowej uplasował się na drugim miejscu w gronie ośmiu sklasyfikowanych ekip.

MUKS Podkarpacie Jedlicze reprezentowało 23 narciarzy, którzy znaleźli się w pierwszych szóstkach w swoich kategoriach:

II m. – Zofia Leniek - 2013 i młodsze,
VI m. – Julia Madej - 2013 i młodsze,
II m. – Antonina Wrona – 2011 – 2012,
I m. – Dorian Kobak - 2013 i młodsi,
VI m. – Szymon Winiarski - 2013 i młodsi,
IV m. – Otylia Biedroń – 2009 – 2010,
V m. – Nikola Mróz – 2005 – 2006,
IV m. – Jagoda Biskup - open Kobiet,
I m. – Krzysztof Leniek – 2011 – 2012,
IV m. – Jakub Maciejowski - 2011 – 2012,
V m. – Oliwier Peszko – 2011 – 2012,
II m. – Bartosz Bil – 2007 – 2008,
IV m. – Dominik Buczyński – 2007 – 2008,
V m. – Szymon Zdzieba – 2007 – 2008,
VI m. – Bartosz Wewiórski – 2009 – 2010,
IV m. – Jakub Półchłopek – 2005 – 2006,
VI m. – Adrian Wojnar – 2005 – 2006,
I m. – Jakub Biskup – junior młodszy,
V m. – Kamil Mróz – junior młodszy,
I m. – Robert Gleń - open Mężczyzn,
IV m. – Tomasz Kochański – open Mężczyzn,
V m. – Robert Janocha – open Mężczyzn,
VI m. – Dawid Bril - open Mężczyzn.

Za szczególny wkład w rozwój sportów zimowych i pomoc w organizacji zawodów uhonorowano Burmistrza Gminy Jedlicze – Jolantę Urbanik.  Burmistrz także doceniła działalność  Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego, podkreśliła jego znaczącą rolę w kształtowaniu sportowców i na ręce prezesa Józefa Szymbary złożyła pamiątkowy grawerton, składając wyrazy uznania za troskę i dbałość o podnoszenie sprawności fizycznej młodego pokolenia.

Zarząd Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego  składa sponsorom, współorganizatorom, partnerom i mediom serdeczne podziękowanie za wsparcie przy organizacji ww. imprez narciarskich. Dzięki Państwu możliwy był sukces organizacyjny trzynastu zorganizowanych zawodów i uroczystego podsumowania, w których uczestniczyło tak wielu narciarzy z naszego województwa oraz sąsiadującego województwa małopolskiego. Składając wyrazy wdzięczności mamy nadzieję na współpracę przy organizacji przyszłorocznej Podkarpackiej Ligi w Narciarstwie Alpejskim i Biegach Narciarskich – powiedział Piotr Bril.

fot. MUKS Podkarpacie Jedlicze

Słownik: