Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Informacja dotycząca Programu „Dobry Start”

W związku ze zmianami dotyczącymi Programu „Dobry Start” Burmistrz Gminy Jedlicze wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jedliczu zapraszają wszystkich zainteresowanych mieszkańców Gminy Jedlicze na dyżur z pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Dyżur pracowników ZUS odbędzie się w dniu 20 lipca 2021 r. w Sali Sesyjnej Budynku Urzędu Gminy w Jedliczu w godzinach od 9:00 do 13:00.

Program „Dobry Start” to jednorazowe wsparcie dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Od roku szkolnego 2021/2022 świadczenie (tzw. 300+) w ramach programu „Dobry start” będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 r. tylko drogą elektroniczną – z portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE), za pośrednictwem portalu Emp@tia lub przez serwisy bankowości elektronicznej banków, które udostępnią taką możliwość. ZUS wypłaci świadczenie na konto bankowe wskazane we wniosku.

Celem spotkania będzie udzielenie pomocy i wszelkich wyjaśnień przy zakładaniu platformy usług elektronicznych (ZUS PUE), wypełnianiu i wysyłaniu wniosków osobom uprawnionym do pobierania świadczenia „Dobry Start”.

Należy przygotować:
- dowód osobisty,
- numer rachunku bankowego,
- adres mailowy,
- telefon komórkowy.

Pełna treść informacji - PDF

Słownik: