Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Aktualności

Gmina Jedlicze doceniona w Rankingu Finansowym Samorządów Terytorialnych!

lp.
16

Gmina Jedlicze zajęła 27 miejsce spośród 642 gmin miejsko-wiejskich z całej Polski w Rankingu Finansowym Samorządów Terytorialnych za 2020 rok przygotowanym przez Katedrę Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, co daje gwarancję jego wysokiego poziomu merytorycznego. Inicjatorem opracowania jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich.

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Ratownicy pojadą dla Bartosza – wielka akcja charytatywna już w najbliższą sobotę!

lp.
15

Już po raz szósty w Jedliczu odbędzie się wyjątkowe, szlachetne wydarzenie pod nazwą Nocna Jazda Ratowników. Podczas zbliżającej się akcji zbierane będą środki na rzecz chorego niespełna siedmioletniego Bartosza Habila z Przybówki. Zapraszamy 17 lipca do Jedlicza na parking Rafinerii Orlen Południe przy ul. Rejtana na godzinę 16:00! Połączmy siły, tak jak to uczynią strażacy z różnych stron województwa podkarpackiego, którzy w znacznej liczbie stawią się w naszym mieście. Cel jest jasny – pomoc dla Bartosza!

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Jedlicka premiera filmu „Wieleżyński – alchemik ze Lwowa”

lp.
15

W niedzielę, 4 lipca, w Gminnym Ośrodku Kultury im. Bronisławy Betlej w Jedliczu odbyła się premiera fabularyzowanego dokumentu „Wieleżyński – alchemik ze Lwowa” poświęconego twórcy przemysłu gazowniczego w Polsce – Marianowi Wieleżyńskiemu. Kolejny film Bogdana Adama Miszczaka wyprodukowany przez Telewizję Obiektyw z cyklu „Wizjonerzy Naftowej Ziemi Obiecanej” opowiada historię pioniera światowego gazownictwa i jednocześnie założyciela pierwszej na świecie firmy opartej na akcjonariacie pracowniczym.

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Informacja o obowiązku składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB)

lp.
07

Informujemy, że od 1 lipca 2021 r. każdy Właściciel lub Zarządca budynku jest zobowiązany złożyć deklarację dotyczącą źródła/źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych oraz niemieszkalnych. Wzory deklaracji dostępne są pod adresami: Deklaracja - budynki i lokale mieszkalne oraz Deklaracja - budynki i lokale niemieszkalne lub w wersji papierowej do pobrania w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Gminy w Jedliczu.

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Punkt konsultacyjno-informacyjny programu „Czyste Powietrze”

lp.
07

Szanowni Mieszkańcy Gminy Jedlicze,
Uprzejmie informuję, że od dnia 5 lipca 2021r. w Urzędzie Gminy w Jedliczu działa Punkt konsultacyjno – informacyjny Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

Program jest adresowany do osób fizycznych będących właścicielami lub współwłaścicielami budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą, wyposażonego w źródło ciepła na paliwo stałe (węgiel, drewno, pellet) nie spełniające wymagań 5 klasy. W ramach programu możliwe jest uzyskanie dofinansowania m.in. na: zakup i montaż nowego źródła ciepła zgodnego z wymaganiami programu, montaż instalacji fotowoltaicznej oraz przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych budynku.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Informacja dotycząca Programu „Dobry Start”

lp.
07

W związku ze zmianami dotyczącymi Programu „Dobry Start” Burmistrz Gminy Jedlicze wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jedliczu zapraszają wszystkich zainteresowanych mieszkańców Gminy Jedlicze na dyżur z pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dyżur pracowników ZUS odbędzie się w dniu 20 lipca 2021 r. w Sali Sesyjnej Budynku Urzędu Gminy w Jedliczu w godzinach od 9:00 do 13:00.

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

„Dzień z książką 3D” – warsztaty ilustratorskie

lp.
06

Biblioteka to idealne miejsce dla każdego kto poprzez naukę i dobrą zabawę chce rozwijać swoją wyobraźnię. Przekonali się o tym uczestnicy warsztatów, którzy zdobyli wiedzę i nabyli umiejętności jak wykorzystywać długopisy 3D do ilustrowania książek. Szkolenie odbyło się 2 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Kaspra Wojnara w Jedliczu. 

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Aktualności