Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Kultura

„Artystycznie z książką” – wakacyjne warsztaty fotograficzne

lp.
06

W dniach 29 czerwca i 1 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Kaspra Wojnara w Jedliczu odbyły się warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży. Zajęcia poprowadziła fotograf Anna Zając, która zaznajomiła miłośników obiektywu z tajnikami tej sztuki.

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

„Dzień z obrazem” – warsztaty malarskie

lp.
06

W dniu 30 czerwca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Kaspra Wojnara w Jedliczu odbyły się warsztaty malarskie w ramach projektu  „Kultura dla pokoleń”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu „Kultura - Interwencje 2021”. Spotkanie poprowadziła  Małgorzata Twardzik–Wilk, malarka wielokrotnie wyróżniana i nagradzana, członkini Umeleckiej Besedy Slovenskiej - związku profesjonalnych artystów działających na Słowacji.

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Druga odsłona Kreatywnych Warsztatów Plastycznych

lp.
05

Za nami Kreatywne Warsztaty Plastyczne organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu. Uczestnicy tej niecodziennej wakacyjnej lekcji plastyki posługiwali się profesjonalnymi farbami, za pomocą których tworzyli barwne koty. Fantazja i nieograniczona wyobraźnia dzieci i młodzieży przyczyniła się do powstania efektownych dzieł.  

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

II edycja Podhalańskiego Festiwalu Modelarskiego - „Ciupaga” 2021

lp.
02

W dniach 25-26 czerwca br. odbyła się II edycja Podhalańskiego Festiwalu Modelarskiego w Nowym Targu - „Ciupaga” 2021. Honielniki, Juhasy i Bace walczyli o tytuł najlepszego modelarza na Podhalu! Podczas dwudniowej wystawy nie mogło zabraknąć modelarzy z Jedlicza, gdzie swoje prace zaprezentowali: Paweł, Gabriel i Zuzanna Janas.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

„Sieć na kulturę w podregionie krośnieńskim” - uczestnicy odebrali zaświadczenia

cz.
30

Uczniowie, którzy uczestniczyli w projekcie „Sieć na kulturę w podregionie krośnieńskim” odebrali zaświadczenia potwierdzające ich udział w zajęciach pod nazwą „Edukacja Online”. Ponadto młodzież otrzymała upominki od Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu za wytrwałość i zaangażowanie podczas tych ciekawych lekcji. Projekt realizowano w okresie od 5 marca do 29 kwietnia 2021 r.

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Spotkanie literacko-fotograficzne z Wacławem Turkiem

cz.
30

Czy fotografia jest sztuką? Jak zrobić dobre zdjęcie? Gdzie szukać tematów? Na te i inne pytania odpowiadał gość biblioteki, krośnieński poeta i fotografik Wacław Turek. Spotkanie „Czytanie obrazów – historia światłem pisana”, które odbyło się w dniu 25 czerwca br. mogło zainteresować zarówno miłośników poezji jak i amatorów fotografowania. Wacław Turek prezes Fotoklubu przy Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza, odnosząc się do wyeksponowanej wystawy swoich fotografii, zdradzał tajniki wykonywania udanych zdjęć. Wyszukanie ciekawego i godnego utrwalenia obiektu, oczekiwanie na właściwy moment, odpowiednie wykadrowanie i oświetlenie – wszystko to ma wpływ na efekt końcowy. Kluczem do sukcesu jest więc wytrwałość, ciągłe doskonalenie umiejętności, ale przede wszystkim wrażliwość na piękno otaczającego nas świata.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Ogólnopolski Festiwal Tańca „Intermedium”

cz.
28

W sobotę 19 czerwca odbyła się X edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca „Intermedium” organizowanego przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Impreza trwała dwa dni. Na scenie zatańczyło około 800 tancerzy, wśród nich znalazły się wszystkie grupy działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu. Nasi tancerze zaprezentowali świetnie zdobywając:

Słownik: 
Posted By redaktor czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Kultura