Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Umów wizytę w urzędzie skarbowym – nowa usługa

Od  listopada 2020 r. dostępna jest usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym", dzięki której będzie możliwe umówienie swojej wizyty za pośrednictwem internetu lub telefonicznie. Ma to Zwiększyć bezpieczeństwo podatników oraz komfort przy załatwianiu spraw. Dzięki nowej usłudze klient będzie miał możliwość rezerwacji spotkania w urzędach skarbowych na terenie całego kraju.


Jak umówić wizytę?

  • przez internet – możesz skorzystać z elektronicznego formularza dostępnego na stronie podatki.gov.pl lub swojego urzędu skarbowego
  • telefonicznie – numery telefonów sprawdzisz na stronie www swojego urzędu skarbowego.


Pracownicy administracji skarbowej zachęcają do dalszego korzystania z dotychczasowych zdalnych form załatwiania spraw w urzędach skarbowych. Oprócz infolinii Krajowej Informacji Skarbowej i możliwości załatwienia swoich spraw podatkowych przez strony podatki.gov.pl i biznes.gov.pl, dostępne są też specjalne numery telefonów w urzędach skarbowych. Można je znaleźć na stronach internetowych urzędów w zakładce Kontakt.

Ze względu na sytuację epidemiczną do urzędu umawiajmy się tylko, jeśli jest to niezbędne, a wizytę zarezerwujmy przez internet lub telefonicznie. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego czekania w kolejce i zadbamy o bezpieczeństwo swoje i pracowników urzędów.

Słownik: