Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Aktualności

Gmina Jedlicze zajęła 27 miejsce spośród 642 gmin miejsko-wiejskich z całej Polski w Rankingu Finansowym Samorządów Terytorialnych za 2020 rok przygotowanym przez Katedrę Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, co daje gwarancję jego wysokiego poziomu merytorycznego. Inicjatorem opracowania jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich.

Już po raz szósty w Jedliczu odbędzie się wyjątkowe, szlachetne wydarzenie pod nazwą Nocna Jazda Ratowników. Podczas zbliżającej się akcji zbierane będą środki na rzecz chorego niespełna siedmioletniego Bartosza Habila z Przybówki. Zapraszamy 17 lipca do Jedlicza na parking Rafinerii Orlen Południe przy ul. Rejtana na godzinę 16:00! Połączmy siły, tak jak to uczynią strażacy z różnych stron województwa podkarpackiego, którzy w znacznej liczbie stawią się w naszym mieście. Cel jest jasny – pomoc dla Bartosza!

W niedzielę, 4 lipca, w Gminnym Ośrodku Kultury im. Bronisławy Betlej w Jedliczu odbyła się premiera fabularyzowanego dokumentu „Wieleżyński – alchemik ze Lwowa” poświęconego twórcy przemysłu gazowniczego w Polsce – Marianowi Wieleżyńskiemu. Kolejny film Bogdana Adama Miszczaka wyprodukowany przez Telewizję Obiektyw z cyklu „Wizjonerzy Naftowej Ziemi Obiecanej” opowiada historię pioniera światowego gazownictwa i jednocześnie założyciela pierwszej na świecie firmy opartej na akcjonariacie pracowniczym.

Informujemy, że od 1 lipca 2021 r. każdy Właściciel lub Zarządca budynku jest zobowiązany złożyć deklarację dotyczącą źródła/źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych oraz niemieszkalnych. Wzory deklaracji dostępne są pod adresami: Deklaracja - budynki i lokale mieszkalne oraz Deklaracja - budynki i lokale niemieszkalne lub w wersji papierowej do pobrania w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Gminy w Jedliczu.

Inwestycje i remonty

Gmina Jedlicze realizuje kolejny etap inwestycji przy ulicy Wierzbowej, polegający na budowie oświetlenia drogowego. Prowadzone prace poprawią bezpieczeństwa mieszkańców i użytkowników drogi. W ramach zadania powstanie  14 nowych punktów oświetlenia. Koszt inwestycji to: 85 900,00 zł. Wykonawcą jest firma F.H.U. „ALMAX” Aneta Liwosz ze Świerzowej Polskiej.

Gmina Jedlicze zrealizowała zadanie polegające na budowie odcinka sieci kanalizacji sanitarnej przy ul. 3-go Maja w Jedliczu. Dzięki inwestycji będzie możliwe przyłączenie do kanalizacji istniejących budynków, a w przyszłości kolejnych nieruchomości oraz dalszy rozwój sieci. Projekt obejmował wykonanie robót budowlanych w zakresie budowy sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Łączny koszt inwestycji wraz z nadzorem budowlanym wyniósł 135 873, 18 zł. Odbiór inwestycji miał miejsce 29 czerwca br.

W dniu 29 czerwca br. dokonano odbioru kolejnego etapu prac, przy inwestycji pn.: „Rozbudowa budynku Szkoły podstawowej w Długiem”. W ramach tej części zadania wykonane zostały ściany piętra oraz elementy żelbetowe ścian i stropu. Inwestycja zaplanowana na lata 2020-2022 realizowana jest zgodnie z planem, a kolejne prace dotyczyć będą m.in.: dachu, stolarki okiennej, instalacji centralnego ogrzewania oraz instalacji sanitarnej.

Oświata i wychowanie

Niedawno informowaliśmy o Gali podsumowującej II Powiatowy Konkurs Matematyczny im. Ignacego Łukaszewicza organizowany przez Zespół Szkół Naftowo–Gazowniczych w Krośnie. Warto dodać, że oprócz sukcesu Mateusza Fałata z SP w Jedliczu, bardzo dobrze w zmaganiach z królową nauk poradzili sobie także uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Dobieszynie!

Społeczność szkolna Żarnowca na długo zapamięta ubiegły piątek - 25 czerwca. Wówczas do przystrojonej sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przybyli szanowni rodzice, nauczyciele, dyrekcja, zaproszeni goście oraz najważniejsi w tym dniu - absolwenci, którzy po ośmiu latach nauki, opuszczali mury swojej ukochanej szkoły. Podczas wyjątkowej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego 2020/2021 nie zabrakło radosnych chwil, ale także wzruszających momentów. 

Kultura

W dniach 29 czerwca i 1 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Kaspra Wojnara w Jedliczu odbyły się warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży. Zajęcia poprowadziła fotograf Anna Zając, która zaznajomiła miłośników obiektywu z tajnikami tej sztuki.

W dniu 30 czerwca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Kaspra Wojnara w Jedliczu odbyły się warsztaty malarskie w ramach projektu  „Kultura dla pokoleń”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu „Kultura - Interwencje 2021”. Spotkanie poprowadziła  Małgorzata Twardzik–Wilk, malarka wielokrotnie wyróżniana i nagradzana, członkini Umeleckiej Besedy Slovenskiej - związku profesjonalnych artystów działających na Słowacji.

Sport

Rowerzyści GOSiR Jedlicze Team, w środę 29 czerwca wzięli udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się w Rajsztagu koło Zubrzycy Górnej w pow. nowotarskim. Cykliści rywalizowali w jeździe indywidualnej i dwójkami na czas, odpowiednio na dystansie 6 i 12 kilometrów. 

Zawodnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Podkarpacie Jedlicze osiągnęli znakomite wyniki podczas Mistrzostw Polski w ringo rozegranych 26 czerwca w Warszawie na stadionie GKS Świt. W kilkunastu kategoriach wiekowych rywalizowało prawie 150 uczestników z całego kraju, a wśród nich 18 reprezentantów klubu z Jedlicza.

Warto zobaczyć:

   

 

Komunikat Burmistrza Gminy Jedlicze


 


Regulamin - PDF

Transport do punktów szczepień

Burmistrz Gminy Jedlicze informuje, iż na terenie Gminy Jedlicze funkcjonują dwa punkty szczepień, przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, tj.:
1) Punkt Lekarski SPG ZOZ w Jedliczu, zlokalizowany w Domu Ludowym w Potoku, Potok 80;
2) Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej 
Medikor Sp. z o.o., ul. Rejtana 38b.

W związku z powyższym Gmina Jedlicze będzie organizować transport do punktów szczepień.

Czytaj dalej

1. Jaka jest obowiązująca stawka opłaty za odpady komunalne od 1 stycznia 2021r.?

Od dnia 1 stycznia 2021 r. opłata miesięczna za odpady komunalne wynosi 20,00 zł od mieszkańca, gdy odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny. W przypadku kompostowania bioodpadów opłata może być obniżona do 18,00 zł od osoby po złożeniu stosownej deklaracji.

2. Ile wynosi ulga z tytułu kompostowania odpadów w kompostowniku przydomowym i co zrobić aby z niej skorzystać?

Ulga za kompostowanie odpadów w kompostowniku przydomowym wynosi 2,00 zł dla każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość. Aby skorzystać z ulgi należy złożyć nową deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na wzorze obowiązującym od 1 stycznia 2021 r. Właściciel budynku mieszkalnego, który złoży deklarację w terminie do 10 lutego br. może skorzystać z niższej stawki tj. 18,00 zł już od 1 stycznia 2021 r. Deklarację można pobrać ze strony internetowej Gminy Jedlicze www.jedlicze.pl lub uzyskać bezpośrednio w Urzędzie Gminy Jedlicze.

Czytaj dalej

Rekrutacja 2021/2022

Rekrutacja 2021/2022 kryteria i terminy rekrutacji do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do pierwszych klas szkół podstawowych. Burmistrz Gminy Jedlicze informuje o kryteriach branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Jedlicze w roku szkolnym 2021/2022, dokumentach niezbędnych do potwierdzenia spełnianych kryteriów oraz liczbie punktów możliwych do uzyskania za spełnienie poszczególnych kryteriów, a także o terminach postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i szkół podstawowych.

Czytaj dalej


Na terenie Gminy Jedlicze od 1 stycznia 2021 r. obowiązywać będą nowe niższe stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Podstawowa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosić będzie 20,00 zł miesięcznie od osoby.

W przypadku kompostowania przez właściciela domu jednorodzinnego bioodpadów i złożenia stosownej deklaracji, przysługiwać będzie obniżenie stawki o 2 zł. Wówczas opłata wynosić będzie 18,00 zł miesięcznie od osoby.

Niższe stawki opłaty za odpady wynikają m.in. z obniżenia na 2021 rok cen za przyjęcie odpadów przez Instalację Komunalną w Krośnie oraz zmian w systemie gospodarowania odpadami na terenie Gminy Jedlicze.

Czytaj dalej 

Od  listopada 2020 r. dostępna jest usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym", dzięki której istnieje możliwość rezerwacji spotkania za pośrednictwem internetu lub telefonicznie. Ma ona na celu zwiększenie bezpieczeństwa podatników oraz komfort przy załatwianiu spraw. Dzięki nowej usłudze klient może umówić wizytę w urzędach skarbowych na terenie całego kraju.
Czytaj dalej


 

Z urzędu

Zawiadomienie o zwołaniu XLVII sesji Rady Miejskiej w Jedliczu która odbędzie się dnia 29 lipca 2021 r. o godzinie 9:00 w sali narad Urzędu Gminy przy ul. Rynek 5.

Szczegóły w załączniku - Zawiadomienie PDF

Zawiadomienie o zwołaniu XLVI sesji Rady Miejskiej w Jedliczu która odbędzie się dnia 21 lipca 2021 r. o godzinie 9:00 w sali narad Urzędu Gminy przy ul. Rynek 5.

Szczegóły w załączniku - Zawiadomienie PDF

Informacja Przewodniczącego Rady Miejskiej w Jedliczu dotycząca przedstawienia przez Burmistrza Gminy Jedlicze raportu o stanie gminy za 2020 rok i zgłaszania się mieszkańców Gminy Jedlicze do zabrania głosu w debacie nad raportem

Pismo - PDF

Zgłoszenie - PDF

Burmistrz Gminy Jedlicze ogłasza I przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż drewna wielkowymiarowego (P3 - gatunku: BK, DB).

Najbliższe wydarzenia

pon. wt. śr. czw. pt. sob. ndz.
 
 
 
1
 
2
 
3
 
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Ministerstwo Rozwoju przypomina przedsiębiorcom wpisanym do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej o braku jakichkolwiek opłat za czynności dokonywane w CEIDG.

Gdzie zgłaszać bezdomne, ranne lub padłe zwierzęta

Regionalny System Ostrzegania

Gminne Wieści

Zapraszamy do lektury nowego                               Poprzednie wydanie
wydania Biuletynu Gminne Wieści.                              wersja PDF
                 wersja PDF
 

Kontakt

Gmina Jedlicze
ul. Rynek 6, 38-460 Jedlicze

NIP 684 23 63 189

Regon 370440554


Numer konta bankowego:
53 8636 1028 2002 1400 0101 0017
BS Rymanów

 Telefon:   (013) 44-84-710
                   (013) 43-52-207

(1kB)  Fax:        (013) 43-52-025

(1kB)  e-mail:    ug@jedlicze.pl