Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Znakomita inauguracja Nafty

Nafta-Splast Jedlicze na inaugurację rundy wiosennej udała się do Krosna, gdzie po bardzo emocjonującym spotkaniu na obiekcie przy ul. Bursaki ostatecznie okazała się lepsza od gospodarzy – OKS Markiewicza i zwyciężyła 2:1. Gole dla czarno-niebieskich zdobyli Damian Limberger oraz Konrad Słowik, który w rundzie jesiennej reprezentował ekipę z Krosna.

Pierwsze minuty niedzielnej potyczki wskazywały, że to gospodarze będą stroną dominującą, jednak Nafciarze w porę się otrząsnęli i zabrali ostro do pracy. Efektem tej metamorfozy był gol wspomnianego Limbergera tuż przed gwizdkiem kończącym pierwsze 45 minut. Tuż po zmianie stron stan rywalizacji podwyższył Słowik, który w najlepszy możliwy sposób ponownie (reprezentował Naftę w sezonie 2007/2008) „przywitał się” z fanami ZKS-u. Miejscowi szybko, bo już w 53 min. złapali kontakt i przegrywali już tylko 1:2. OKS dwoił się i troił, ale nie zdołał doprowadzić do remisu, między innymi dzięki dobrej postawie naszego golkipera Szymona Jastrzębskiego.

Podopieczni Dariusza Solińskiego zajmują na chwilę obecną 14. lokatę w ligowej tabeli, a kolejne spotkanie rozegrają na własnym boisku w sobotę – 20 marca. Ich rywalem będzie czwarte Tempo Nienaszów. Początek meczu o godzinie 15:00.

Pojedynek odbędzie się bez udziału publiczności.

Przy piłce Konrad Słowik, zdobywca gola na 2:0 dla Nafty