Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Piłkarski raport

To nie był udany weekend dla drużyn seniorskich z Gminy Jedlicze. Swoje mecze solidarnie przegrały Nurt Potok, Nafta Splast Jedlicze oraz Victoria Dobieszyn, z czego dwie ostatnie ekipy zebrały od rywali tęgie lanie. Trzy punkty, bez konieczności gry, do swojego dorobku dopisały zaś rezerwy czarno-niebieskich.

Nafciarze wrócili do gry po niemalże 1,5-miesięcznej przerwie spowodowanej ograniczeniami związanymi z pandemią i na pierwszy ogień zmierzyli się w Sanoku z faworyzowanym Cosmosem Nowotaniec. Podopieczni Dariusza Solińskiego dzielnie trzymali się tylko do przerwy, na którą schodzili z zaledwie jednobramkową stratą. Po zmianie stron wicelider nie pozwolił jedliczanom na zbyt wiele i skrzętnie ich rozpracował, czego efektem było pięć kolejnych goli gospodarzy. Przed Naftą najbliższa okazja do rewanżu już w piątek - 30 kwietnia, kiedy to podejmie na swoim terenie Tempo Nienaszów. Początek spotkania o godzinie 17:00.

Victoria Dobieszyn zagrała pierwszy ligowy mecz od 11 października i na „dzień dobry” została rozgromiona na własnym boisku przez gości z Komborni w stosunku 0:10, którzy zaaplikowali miejscowym aż siedem bramek w pierwszej połowie. Przed graczami z Dobieszyna kolejne ciężkie zadanie, bowiem w niedzielę udadzą się do Jaślisk, gdzie ich rywalem będzie niepokonany lider – Jasiołka. Ten pojedynek rozpocznie się o 13:00.

Piłkarze Nurtu Potok, podobnie jak zawodnicy Victorii Dobieszyn, zaprezentowali się w lidze po raz pierwszy od października i także schodzili z placu gry jako pokonani. Lepsza od nich okazała się sąsiadka z ligowej tabeli – Iwełka Iwla, która zwyciężyła 2:0. Nurt w sobotę – 1 maja, punktualnie w samo południe podejmie u siebie Błękitnych Żeglce.

W minionej kolejce miało dojść do derbów gminy, w których Nafta II Jedlicze gościłaby LKS Moderówka. Niestety LKS po rundzie jesiennej wycofał się z rozgrywek, dzięki czemu drugi garnitur Nafty, bez gry zainkasował komplet punktów. Rezerwy jedlickiego klubu w niedzielę o godz. 10:00 powalczą z Wisłoką Błażkowa.