Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

VII Ogólnopolski Rajd Rowerowy Przez Miejscowości Gminy Jedlicze

Miłośnicy dwóch kółek w różnym wieku, z przeróżnych zakątków kraju spotkali się w piękną, słoneczną niedzielę – 20 czerwca, by wspólnie, w liczbie 154 osób, przejechać przez urokliwe zakątki Gminy Jedlicze. Mimo tego, że podczas rajdu termometry wskazywały wartość 30 stopni Celsjusza, wszystkim stale towarzyszyły uśmiechy na twarzach i radość z pokonywania kolejnych kilometrów.

Na wstępie, Wojciech Uram – prezes Jedlickiego Stowarzyszenia Sportowo-Turystycznego Wojtek MTB, powitał uczestników przybyłych na parking przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji. Po wysłuchaniu zasad i wskazówek, rowerzyści wystartowali punktualnie o 13:00 i szybko pomknęli w stronę ul. Naftowej, skąd podczas jazdy mieli możliwość podziwiania panoramy Jedlicza.

Cykliści następnie udali się w stronę Jaszczwi, potem przejechali do Potoka, a później przez Dobieszyn i Żarnowiec, dotarli pod Dom Ludowy w Długiem. Tam czekała ich zasłużona przerwa. Po odpowiednim nawodnieniu i lekkostrawnym posiłku, wyruszyli w dalszą drogę przez Poręby do Podniebyla, gdzie musieli się zmierzyć z ciężkim podjazdem „Pod Niebo”.

Po kolejnym krótkim postoju i uzupełnieniu płynów, wszyscy uczestnicy rajdu spokojnym tempem zjechali na metę, którą był Plac Rekreacyjny w Piotrówce. Na miejscu wspomniany wcześniej prezes JSST Wojtek MTB wręczył medale i certyfikaty potwierdzające pokonanie Góry Podniebylskiej. W międzyczasie, zmęczeni ale zadowoleni rowerzyści gromadzili się przy ognisku na wspólnym pieczeniu kiełbasek, co sprzyjało jeszcze większej integracji. Warto wspomnieć, że najmłodszym uczestnikiem tej wyjątkowej eskapady była 1,5-roczna Hana Sysoł!  

Trasa VII Ogólnopolskiego Rajdu Rowerowego Przez Miejscowości Gminy Jedlicze liczyła w tym roku 28 km. Organizatorem było Jedlickie Stowarzyszenie Sportowo-Turystyczne Wojtek MTB przy współpracy z  Gminą Jedlicze oraz Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Jedliczu. Barwny peleton przemierzał kolejne miejscowości w eskorcie policji i załogi karetki pogotowia, a nad bezpieczeństwem czuwali i kierowali ruchem - strażacy ochotnicy.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy ponownie do odwiedzenia Gminy Jedlicze!

Więcej zdjęć znajduje się na Facebook'u - LINK 

 

 

Słownik: