Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

„Wam serca zostawiamy” – pożegnanie absolwentów ZSP w Żarnowcu

Społeczność szkolna Żarnowca na długo zapamięta ubiegły piątek - 25 czerwca. Wówczas do przystrojonej sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przybyli szanowni rodzice, nauczyciele, dyrekcja, zaproszeni goście oraz najważniejsi w tym dniu - absolwenci, którzy po ośmiu latach nauki, opuszczali mury swojej ukochanej szkoły. Podczas wyjątkowej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego 2020/2021 nie zabrakło radosnych chwil, ale także wzruszających momentów. 

Uczniowie w części artystycznej zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Uczestnicy tej podniosłej  uroczystości mieli także przyjemność wysłuchać utworów granych na keyboardzie i ukulele. Następnie ósmoklasiści złożyli serdeczne podziękowania Dyrektorowi - Andrzejowi Gałowiczowi, nauczycielom, rodzicom i przybyłym gościom. Serdeczności nie było końca, a na twarzach pojawiły się łzy wzruszenia.

Potem przyszedł najprzyjemniejszy moment dla uczniów kończących szkołę podstawową, a więc rozdanie świadectw i nagród za znakomite wyniki w nauce, wzorową frekwencję i zaangażowanie. Dyrektor pogratulował również rodzicom za trud wychowania pociech, wyraził uznanie oraz podziękował za dobrą współpracę.

Kolejnym miłym akcentem było wyróżnienie „Wybitny Laureat” w postaci dyplomu i „Srebrnego Pryma”, jakie z rąk Wicekuratora Oświaty – Stanisława Fundakowskiego otrzymał Szymon Bril. Szymon poprzez swoją ciężką pracę i upór w dążeniu do celu uzyskał tytuły laureata z biologii i chemii w konkursach organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Na zakończenie uroczystości Burmistrz Gminy Jedlicze – Jolanta Urbanik podziękowała rodzicom i nauczycielom za ich starania, czego efektem są sukcesy osiągane przez naszych młodych mieszkańców. Burmistrz zwróciła się również indywidualnie do każdego z absolwentów, skierowała ciepłe słowa, wręczyła upominki  i listy gratulacyjne, życząc udanych i słonecznych wakacji.

Tegoroczni absolwenci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żarnowcu:
- Daria Biedroń,
- Szymon Bril,
- Zuzanna Florczak,
- Emilia Jakieła,
- Arkadiusz Kobak,
- Julia Skóra,
- Miłosz Stasik,
- Wiktor Wiklowski,
- Oliwia Wojnar,
- Bartosz Wojnar,
- Karolina Wołoszyn.