Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

II edycja Podhalańskiego Festiwalu Modelarskiego - „Ciupaga” 2021

W dniach 25-26 czerwca br. odbyła się II edycja Podhalańskiego Festiwalu Modelarskiego w Nowym Targu - „Ciupaga” 2021. Honielniki, Juhasy i Bace walczyli o tytuł najlepszego modelarza na Podhalu! Podczas dwudniowej wystawy nie mogło zabraknąć modelarzy z Jedlicza, gdzie swoje prace zaprezentowali: Paweł, Gabriel i Zuzanna Janas.

Odwiedzający mieli okazję podziwiać niemal 600 eksponatów, na które składały się modele samolotów, pojazdów wojskowych i cywilnych, statków, czy niesamowitych figur ze świata fantasy. W ramach festiwalu zaprezentowało się 118 modelarzy z różnych krajów, a startowali w trzech kategoriach wiekowych: młodzik (Honielnik), junior (Juhas) i senior (Baca).

Nasi przedstawiciele z "SMR Galicja Jedlicze" nie zawiedli i zdobyli następujące trofea: Gabriel Janas w kategorii Juhas - 1 miejsce pojazdy wojskowe w skali 1:35, a Zuzanna Janas pierwsze miejsce modelem P-11 c (kategoria Honielnik) oraz tytuł najlepszego Bacy w kategorii wiekowej Honielnik (młodzik). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Słownik: