Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

„Dzień z obrazem” – warsztaty malarskie

W dniu 30 czerwca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Kaspra Wojnara w Jedliczu odbyły się warsztaty malarskie w ramach projektu  „Kultura dla pokoleń”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu „Kultura - Interwencje 2021”. Spotkanie poprowadziła  Małgorzata Twardzik–Wilk, malarka wielokrotnie wyróżniana i nagradzana, członkini Umeleckiej Besedy Slovenskiej - związku profesjonalnych artystów działających na Słowacji.

Na początku zajęć wszyscy zainteresowani zapoznali się z podstawowym warsztatem malarskim. Przedstawione zostały materiały i techniki artystyczne oraz właściwa organizacja pracy wraz z urządzeniem pracowni. Artystka zaprezentowała także swoje dzieła, dzięki czemu można było poznać gatunki i rodzaje malarstwa.

Po części teoretycznej przyszedł czas na praktyczne ćwiczenia z wykorzystaniem rekwizytów do tworzenia na sztaludze skrzynkowej. Następnie uczestnicy, pod czujnym okiem instruktora,  samodzielnie malowali własne obrazy. Tematem przewodnim w grupie osób dorosłych były kwiaty, zaś dzieci i młodzież, kierując się wskazówkami prowadzącego, rysowały ulubioną postać z bajki. Techniką, z której korzystano był pastel.

Osoby, które wzięły udział w zajęciach, wykazały się dużą wyobraźnią i kreatywnością, stworzyły wspaniałe malunki, które można podziwiać w Bibliotece do 10 lipca 2021 r.

fot. GBP w Jedliczu

Słownik: