Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

„Dzień z książką 3D” – warsztaty ilustratorskie

Biblioteka to idealne miejsce dla każdego kto poprzez naukę i dobrą zabawę chce rozwijać swoją wyobraźnię. Przekonali się o tym uczestnicy warsztatów, którzy zdobyli wiedzę i nabyli umiejętności jak wykorzystywać długopisy 3D do ilustrowania książek. Szkolenie odbyło się 2 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Kaspra Wojnara w Jedliczu.

Młodzi ilustratorzy początkowo, korzystając z szablonów, uczyli się sztuki przestrzennego obrazowania. Trójwymiarowe, szablonowe obrazki nie sprawiały im większej trudności, dlatego w późniejszym etapie warsztatów urzeczywistniali już swoje autorskie pomysły. Okazało się, że praca ilustratora w takiej formie może być bardzo ciekawym zajęciem.

Szkolenie przeprowadziła firma „Good Books” - www.goodbooks.pl, a instruktorem była Barbara Halska – prezes Stowarzyszenia Kreatywnych Nauczycieli.

Warsztaty zrealizowano w ramach projektu „Kultura dla pokoleń”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje 2021”.

fot. GBP w Jedliczu

Słownik: