Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

XVIII Bieg Szlakiem Marii Konopnickiej - wyniki

W dniu 11.07.2010 r. odbyła się XVIII edycja Biegu Szlakiem Marii Konopnickiej. Trasa biegu zaczynała się przy dworku Marii Konopnickiej w Żarnowcu i biegła ulicami, aż do stadionu w Dobieszynie. Dystans w tym roku został nieco wydłużony i wyniósł 11,4 km. Zawody rozpoczęła się o godzinie 11:00. Pogoda dopisała, nawet aż za bardzo, fala upałów która nawiedziła Polskę dała się bardzo mocno we znaki biegaczom. Trasa była bardzo wyczerpująca i wielu zawodników było naprawdę zmęczonych na mecie. W zawodach uczestniczyło 110 osób, ukończyło 109. Zwycięzca pochodzący z Ukrainy osiągnął bardzo dobry czas 35 minut 35 sekund. Ostatni zawodnik minął linię mety po godzinie 12:20. Każdy z uczestników na linii mety otrzymał pamiątkowy medal. Zawodnikom mimo upałów nie brakowało humoru – pozdrawiali kibiców, których mijali po drodze i zachęcali ich do dopingu.

Wyniki zawodów:

Klasyfikacja generalna mężczyzn
1 Salo Taras - Dymano ( Ukraina )
2 Starodubcev Viktor - Chempion Zibolki ( Ukraina )

Panek Daniel

W ramach XVIII Biegu Szlakiem Marii Konopnickiej zorganizowana została także spartakiada, w której mogli zmierzyć się najmłodsi, biorąc udział w biegach na różnych dystansach. Wszyscy wykazali się ogromnym zapałem i zacięciem sportowym rywalizując w palącym słońcu.

Wyniki spartakiady - PDF

Po raz pierwszy z okazji Biegu zorganizowany został konkurs wiedzy na temat życia i twórczości Marii Konopnickiej.

Laureatami konkursu wiedzy o Marii Konopnickiej zostali:
1 Szot Katarzyna
2 Kowalczyk Aurelia
3 Wasłowicz Jakub

Zorganizowany został również piknik dla kibiców i mieszkańców Dobieszyna. Przygotowane znalazły atrakcje dla najmłodszych (kucyki, dmuchana zjeżdżalnia) oraz tych nieco starszych – loteria fantowa, aukcje, ogródek piwny oraz stoisko gastronomiczne. Jako dodatkowa atrakcja przygotowany został pokaz skoków spadochronowych – spadochroniarze wylądowali z niezwykłą precyzją na środku stadionu.

Na koniec organizatorzy zorganizowali mecz piłki nożnej (oldbojów) między Naftą Jedlicze, a Victorią Dobieszyn, który zakończył się wynikiem 4:3 dla Nafty.

Szczegółowa lista wyników do pobrania dostępna tutaj: PDF

Zapraszamy do zapoznania się ze specjalnie przygotowaną galerią z zawodów: GALERIA