Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Ferie z GOSiRem cz. 2

Dobiegł końca tegoroczny program ferii zimowych organizowanych w ramach „FERIE ZIMOWE 2020 Z GOSiR-em”. Szeroka oferta zajęć i turnieji sportowych spotkała się z dużym zainteresowaniem. Pomimo braku śniegu, każdy mógł wybrać coś dla siebie począwszy od turniejów halowych a kończąc na zajęciach na basenie czy grach i zabawach dla najmłodszych na lodowisku.

W drugim tygodniu ferii odbył się Feryjny Turniej 2-ek i 3-ek Siatkarskich Dziewcząt, wyjazd na Krytą Pływalnie w Krośnie, Feryjny Turniej Strzelecki, gry i zabawy na lodzie oraz dalsza część bezpłatnych zajęć na lodowisku w ramach projektu pn. "Sport lubimy - na łyżwach jeździmy - Popularyzacja łyżwiarstwa w Gminie Jedlicze". Odbył się także II Turniej Piłkarski VICTORIA WINTER CUP rocznik 2001 w dniu 25.01.2020 r.

Tym razem również nie obeszło się bez słodkości przygotowanych dla wszystkich uczestników feryjnych zajęć. Dla najlepszych zawodników przygotowane zostały pamiątkowe dyplomy, medale oraz puchary, które z pewnością będą miłym wspomnieniem po feryjnych rywalizacjach.

A oto poszczególne wyniki z przeprowadzonych konkurencji:

FERYJNY TURNIEJ W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT 2-ek i 3-ek

Turniej ten odbył się 22stycznia i cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dziewcząt – 54 z nich stanęło do walki o pierwsze miejsce. W rywalizacji SP (2-ek siatkarskich) wystartowało aż 18 zespołów, które grały w trzech grupach systemem „każdy z każdym”. Mecze odbywały się do jednego seta do 15 pkt., (w przypadku równowagi 20 pkt. był punktem kończącym mecz). O finał walczyły trzy najlepsze drużyny z każdej z grup, a mecze znowu rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął zespół KSIĘŻNICZKI (Amelia Pudełko, Julia Majerska), który w finale zainkasował wszystkie zwycięstwa. Drugie miejsce zajął zespół KSERÓWKI (Aleksandra Paradysz, Nadia Głowacka), a trzecie miejsce wywalczył zespół z Dukli - ZGREDKI (Julia Szczurek, Maja Szwast). Czwarte miejsce wywalczyły JAGÓDKI (Jagoda Staroń, Kinga Penar), piąte TROLE (Gabriela Paradysz, Zuzanna Karamus), a szóste KMK (Magdalena Konop, Karolina Konop). Zwycięskie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, medale oraz dyplomy, a każdy z uczestników otrzymał słodki poczęstunek.

KSIĘŻNICZKI (Amelia Pudełko, Julia Majerska)
KSERÓWKI (Aleksandra Paradysz, Nadia Głowacka)
JAGÓDKI (Jagoda Staroń, Kinga Penar)
TROLE (Gabriela Paradysz, Zuzanna Karamus)
KMK (Magdalena Konop, Karolina Konop)
PELCZARKI TEAM (Maja Pelczar, Nina Pelczar)
ŚMIEJŻELKI (Martyna Czaja, Martyna Delimat) - Dukla

Również dużym zainteresowaniem cieszył się Turniej 3-ek gdzie wystąpiło aż 6 zespołów, które grały systemem tak jak w 2-ach „każdy z każdym”. Mecze rozgrywane były do 1 seta do 21 pkt. (w przypadku równowagi mecz odbywał się do dwóch punktów przewagi). Po zaciętej rywalizacji zwycięzcą został zespół MAŁPKI, który wygrał wszystkie mecze. Drugie miejsce zajęły 3 PACZKI a trzecie KONFIDENCI JEDLICZE Zaraz za podium uplasowały się KARPATKI, piąte miejsce przypadło CHAMPIONOM a szóste BRZYDULKOM. Wszystkie uczestniczki otrzymały słodki poczęstunek, zaś finałowe zawodniczki dyplomy, medale oraz pamiątkowe puchary.

MAŁPKI (Róża Ekert, Wiktoria Witkoś, Nikola Półchłopek, Oliwia Misiek)
KONFIDENCI JEDLICZE (Kataryzna Haniebnik, Sandra Chochołek, Natalia Gierula)
3 PACZKI (Maja Głowacka, Nadia Głowacka, Aleksandra Paradysz)
KARPATKI (Julia Majerska, Amelia Pudełko, Zuzanna Karamus)
BRZYDULKI (Julia Szczurek, Emilia Rapała, Maja Szwast) - Dukla
CHAMPIONY (Zuzanna Krowicka, Aleksandra Jurczyk, Wiktoria Paszek) - Dukla

FERYJNE ZAWODY STRZELECKIE

W dniu 24.01.2020 r. na strzelnicy sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Jedliczu odbył się Turniej Strzelecki w ramach akcji „Ferie Zimowe 2020” organizowanej przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu. Zawody przeprowadzono z podziałem na dziewczynki i chłopców w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe kl. IV-VI, VII-VIII. Obie kategorie strzelały z karabinu pneumatycznego na dystansie 10 metrów. Do rywalizacji w zawodach przystąpiło tylko 8 osób dziewcząt. Osoby, które znalazły się na podium otrzymały okolicznościowe medale oraz dyplomy a zwycięzcy w swoich kategoriach również puchary. Każda z uczestniczek otrzymała dodatkowo słodki upominek.